משכנתא הפוכה

איך לוקחים משכנתא אחרי גיל 60?

איך לוקחים משכנתא אחרי גיל 60? גילך מתקרב ל-60 או גבוה יותר? רוצה לקנות נכס עבורך? או לעזור לילדים לרכוש עבורם? חשבת לקנות נכס עם משכנתא אך ההכנסה החודשית נמוכה? רוצה לקבל משכנתא ללא ביטוח חיים? פוחדים לאבד את הנכס בגלל התחייבויות גדולות ומעוניינים במשכנתא לסילוק הלוואות?

בכלכלידר, זה אפשרי.

איך מתחילים? בשיחת ייעוץ ראשונית, ללא עלות וללא התחייבות.

המודל של כלכלידר חוסך בממוצע
270,000 ש"ח במשכנתא אחת!

"משכנתא הפוכה" מאפשרת למי שגילם מתקרב ל-60 או גבוה יותר, לקבל משכנתא גם כשההכנסה החודשית נמוכה, וכל זה מבלי לאבד את הנכס שלהם (הנכס נשאר בבעלות הלווים).

בניגוד למשכנתא רגילה, אשר מחייבת את הלווה בביטוח חיים ומבטיחה לבנק את סילוק המשכנתא עד תום חיי הלווה, במשכנתא הפוכה, המצב הפוך: הבנק לא מחייב את הלווה לרכוש ביטוח חיים ולעתים לא מחייב אותו בתשלומי משכנתא לאורך חייו כלל, ולכן הלווים לא מחוייבים בהכנסה חודשית כלשהי.

ההסכם בין הלווה לבין הבנק קובע כי יתרת המשכנתא (בתוספת ריבית), תשולם לבנק לאחר תום ימיו/ה של הלווה.

משכנתא הפוכה מציעה מספר מסלולים עיקריים:

מהו המסלול הנכון עבורי?
האם משכנתא הפוכה בכלל מתאימה לי?

שאלה טובה! מודל כלכלידר פותח על מנת לספק תשובה ברורה וחד משמעית לשאלה איזו משכנתא מתאימה לך.

המשכנתא שלכם צריכה להיתפר בדיוק למידות שלכם: להתאים לדפוסים הכלכליים האישיים שלכם, ההתנהגות הצרכנית שלכם, מרווחי הביטחון הפיננסיים שלכם, התוכניות שלכם לעתיד, הסיכונים שאתם מוכנים לקחת ועוד מספר קריטריונים.

אנחנו בכלכלידר, לא רק מומחים במשכנתאות, ריביות ומשא ומתן עם הבנקים. אנחנו גם מומחים לכלכלת משפחה ומשק בית. כך פיתחנו את המודל הפיננסי של כלכלידר, שבונה את המשכנתא המשתלמת ביותר ומשקלל את כל מה שידעתם ולא ידעתם על המצב הכלכלי ועל העתיד הפיננסי שלכם.

מהו המודל הפיננסי של כלכלידר?

מודל כלכלידר משקלל את כלל הנתונים הכלכליים שלך ושל משק הבית: הכנסות והוצאות בהווה ובעתיד, תוכניות כלכליות עתידיות ומרווחי הביטחון הדרושים לך. על סמך נתונים אלו, מודל כלכלידר ידע להמליץ לך על גובה המשכנתא, על דפוס ההחזר החודשי (מתכווץ / מתרחב) ועל תמהיל המסלולים. בנוסף, מודל כלכלידר מאתר בכל רגע נתון את הבנק והסניף שיוכלו להציע לך את המשכנתא שנבנתה עבורך, בתנאים הטובים ביותר.

איך מתחילים? בשיחת ייעוץ ראשונית, ללא עלות וללא התחייבות.

מודל כלכלידר

0 +

שנות נסיון

0

סך משכנתאות

0

חסכון ממוצע למשכנתא אחת

מהו הרעיון מאחורי משכנתא הפוכה ואיך הוא עובד?

למעשה, מדובר בהלוואה שתוחזר לבנק בתוספת ריבית, לאחר סוף החיים. כאשר הלווה עוזב/ת את העולם, הבנק מקציב ליורשים תקופה מסוימת שבה ידרשו להשיב את הכסף (כולל ריבית) ולפרוע את ההלוואה. לרוב, פרק הזמן המוקצב עומד על כשנה. היורשים יכולים להחזיר את יתרת ההלוואה באמצעות מכירת הדירה של הלווה, אך עומדת לרשותם הזכות לגייס את הכסף ממקור אחר, בין אם מהון עצמי ובין אם ממשכנתא חדשה או הלוואה אחרת.

איך מתחילים? בשיחת ייעוץ ראשונית, ללא עלות וללא התחייבות.

יתרונות במשכנתא הפוכה

היתרון המרכזי במשכנתא הפוכה הוא האפשרות לקבל משכנתא גם כאשר אין הכנסה חודשית כלל. ניתן לקבל משכנתא הפוכה לצורך רכישת דירה למגורים, או להשתמש בדירה הקיימת כיום על מנת לקבל כנגדה סכום כסף למטרות שונות. יתרון נוסף במשכנתא הפוכה הוא שהבנק כאמור לא דורש מהלווה ביטוח חיים, שעלול להיות יקר ואף קשה להשגה, בהתאם לגיל ולמצב הרפואי.

איך מתחילים? בשיחת ייעוץ ראשונית, ללא עלות וללא התחייבות.

חסרונות במשכנתא הפוכה

אחד החסרונות המרכזיים הוא שמשכנתא הפוכה היא הלוואה לא זולה. חיסרון נוסף הוא חוסר בהירות באשר ל"יום שאחרי", היורשים יצטרכו לקבל החלטה משותפת באשר לאופן החזרת החוב.

איך מתחילים? בשיחת ייעוץ ראשונית, ללא עלות וללא התחייבות.

השירות המקצועי של כלכלידר

מומחים במשכנתאות וגם בכלכלת המשפחה

יחס אישי, זמינות מלאה, וליווי צמוד לאורך כל הדרך

מקצוענים במשא ומתן עם כל נותני המשכנתאות

איך מודל כלכלידר יסייע לי להתמודד עם החסרונות במשכנתא הפוכה?

ראשית, המודל הפיננסי של כלכלידר יבחן האם משכנתא הפוכה היא הפתרון הנכון למצב האישי. במקרים רבים, מתברר שמשכנתא הפוכה אינה הפתרון המומלץ עבור הלווה והמשפחה, ומודל כלכלידר מציע למשפחה פתרון אחר, נכון ומשתלם יותר.

שנית, גם אם יתברר שמשכנתא הפוכה היא הפתרון הנכון, מודל כלכלידר ידע להתאים באופן אישי כך שהמשכנתא תתאים ותהיה הזולה ביותר עבור המשפחה. חשוב לציין שכשמדובר במשכנתא הפוכה, גובה הריבית איננו הקריטריון המרכזי בבחירה.

במסגרת משכנתא הפוכה, בין הלווה לבין הבנק נחתם חוזה אישי. חלק מהתפקיד של צוות כלכלידר, הוא לנהל משא ומתן על מנת להשיג את החוזה הנוח והמתחשב ביותר וללא סעיפים שיסכנו את שלום המשפחה ועתידה.

איך מתחילים? בשיחת ייעוץ ראשונית, ללא עלות וללא התחייבות.

מי עומד מאחרי כלכלידר?

נעים להכיר, אני יניב צנחני, יועץ בכיר למשכנתאות ולכלכלת המשפחה וחבר בהתאחדות יועצי המשכנתאות בישראל. אני עוסק בתחום מעל 10 שנים מתוך תחושת שליחות עמוקה ומוביל את כלכלידר על בסיס המודל שפיתחנו בחברה. בנוסף, אני מרצה במכללות להכשרת יועצי משכנתאות ובפני סטודנטים לכלכלה. נכון להיום, ממוצע החיסכון שלנו למשכנתא אחת, עומד על 270,000 ₪ בזכות מודל כלכלידר.

איך מתחילים? בשיחת ייעוץ ראשונית, ללא עלות וללא התחייבות.

רוצים ליווי מקצועי של מומחה משכנתאות?
כלכלידר לשירותכם! בואו נדבר 🙂

מענה ישיר

השאירו שם וטלפון ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן