משכנתא חדשה

הלוואת משכנתא – בהלוואות יש שני סוגים עיקריים, הלוואות לטווח הקצר והלוואות לטווח הארוך.

הלוואת משכנתא היא הלוואה אשר נלקחת לרוב לטווח הארוך ובסכומים ממוצעים כיום של כ- 750,000 שקלים.

ההבדל בהלוואת משכנתא לבין הלוואות רגילות אותן אנו מכירים, זה שכאשר אנו לוקחים הלוואת משכנתא, אנחנו ממשכנים תמורתו נכס מסויים לגוף המלווה (בנקים, חברות ביטוח) כבטוחה לפירעון מלא של ההלוואה, אם וכאשר לא נצליח לעמוד בכל ההחזרים הגוף המלווה יוכל לעקל את הנכס לרשותו.

מתי נצטרך או נרצה לקחת משכנתא?

אז מתוך השאלה אפשר להבין דברים שונים, מי שזקוק למימון משכנתא לטובת רכישת נכס למגורים או להשקעה- האנשים שעומדים בקטגוריה הזאת (אגב, אלו הרוב) אני מרגיש שמחובתי להסביר להם כמה זה הכרחי להגיע ולקבל ייעוץ מקצועי ראשוני לפני כל החלטה לביצוע עסקה או אפילו זכרון דברים.

למה?… כי הרוב המוחלט לא יודע מול מה הוא מתמודד ולא מבין מה כרוך, הן מבחינת ההוצאות הכספיות האמתיות והן מבחינת בירוקרטיה וביצוע נכון אשר יטיב עם הלווה.

לצערי, קורה לא מעט שמשפחות מסתבכות כלכלית עקב תכנון עצמי לקוי ובלתי מקצועי ולכן מגיעים לכל מיני מקרים של תשלומים חוזרים, הוצל"פ, עיקולים ועוד..

קיימת תפיסה מוטעית לגבי חשיבות תכנון מוקדם עם איש מקצוע אמיתי.

לרוב, אוהבים להסתמך על הבנקים ועל המלצות של הסביבה וכך חושבים שבנו לעצמם את הדבר הטוב ביותר, לצערי רוב האנשים במדינת ישראל נמצאים בחובות ובעיות כלכליות נוספות אשר חלקם ממש מגיעות לידי מימוש הנכס ופינוי המשפחה אל מחוצה לו.

אני תמיד מדגיש, כמו שאת הרכב הקפדתם לבדוק בצורה מקיפה לפני הקנייה כך גם לפני שרוכשים דירה או בית חובה לבצע בדיקות ותכנון רכישה נכון.

הרי לפני שקניתם רכב הלכתם למכון בדיקה מקצועי שיתן לכם חוות דעת, לאחר מכן קפצתם למוסך לוודא את ההשלכות לכל הכתוב בחוות הדעת, כל זה לפני שסגרתם או שילמתם שקל על הרכב שהסיכון שם קטן משמעותית ביחס לרכישת בית.

מה הדרך הנכונה?

תשקיעו בעצמכם בדיקה, ייעוץ וליווי מקצועי, עדיף מאשר תחסכו על עצמכם ותשלמו במקרה הטוב יקר הרבה יותר או במקרה הפחות נעים אשר עלול להגיע לפגיעה של ממש בכם ובמשפחתכם.

החלק השני – מי שכן יש ברשותו כסף לביצוע עסקה אבל חשוב לו להבין מה הן האופציות החלופיות אשר עומדות לרשותו על מנת להפיק ניצול נכון יותר של המשאבים ובכך להפיק הרבה יותר גם באפשרויות וגם בהתנהלות, לא נשכח גם למי שיש כסף עלול לעשות טעויות גדולות מאוד.

Call Now Button דילוג לתוכן